Product added to wishlist
View Wishlist

به فروشگاه آنلاین ما خوش آمدید!

پرده زبرا یکی از کاراترین انواع پرده

بهمن ۱۰ام, ۱۴۰۰

یک داستان واقعی از انتخاب پرده زبرا در  انبوهی از انواع پرده را امروز برایتان تعریف می‌کنم. از این طریق هم شما  با پرده زبرا بیشتر آشنا می شوید و هم متوجه می‌شوید داستان سرایی در کسب و  کار چه مفهومی می‌دهد.

یک داستان از پرده زبرا

 یک روز پاییزی خانم جوان و متشخصتی وارد  دفتر سیلک رود شدند و یکراست سراغ پرده‌های زبرا و کالیته‌های زبرا را  گرفتند. برای من جالب بود که ایشان از قبل تصمیم خود را برای خرید پرده  زبرا گرفته بودند و بدون اینکه سایر بوکها و تنوع پرده‌ها نظر ایشون را جلب  کنند سراغ پرده زبرا رفتند. علت را از ایشان جویا شدم و او داستان خود را  برایم بازگو کرد. با هم داستانش را می‌خوانیم:

“ یک روز صبح تصمیم گرفتم که مدل پرده  اتاق خوابم رو و بقیه پرده ‌های منزل رو عوض کنم .ازمدل‌های قبلی خسته شده  بودم و دنبال تنوع می‌گشتم. بایکی ازدوستام درموردش صحبت کردم که دوستم بهم  گفت یه مدل جدید پرده تو بازار دیده به اسم پرده زبرا که هم شیک بوده و هم  جدید. تا حالا این اسم رو نشنیده بودم، با تعجب پرسیدم: پرده زبرا ؟چطور  پرده ایی هست .دوستم  هم هرچی دیده بودو و از این پرده بلد بود بهم گفت. با  این حال  من تصمیم گرفتم خودم درمورد پرده زبرا تحقیق بکنم.

من مطمئن هستم هم با خواندن ادامه داستان  این مشتری بزرگوار که با تحقیق و بررسی دقیق پرده زبرا را از بین انواع  پرده انتخاب کرده بود،‌ شما هم پرده زبرا را انتخاب خواهید کرد.

پرده زبرا چیست؟

من متوجه شدم پرده های زبرا از جدیدترین  انواع پرده تزئینی هستند و از پارچه های زبرا (لنین ) تهیه می شه وبه دلیل  داشتن دولایه، محیط خوبی را برای مصرف کننده فراهم می کنه . این پارچه ها  به صورت موازی داری پارچه وتوری هستن و درصورت قرار گرفتن پارچه ها برروی  هم باعث ایجاد حالت سایه روشن می شه که این موضوع خیلی نظرم رو جلب کرد.چرا  که شما می‌تونید به مقدار دلخواه نور محیط رو تنظیم کنید. این قابلیت  توانایی بستن دید کامل را بدون باز وبسته کردن کامل پرده فراهم می کنه که  تمام این حالات بااستفاده ازگیربکسی که درداخل ریل آلومینیومی قرارداره  انجام می‌شه. این ویژگی بخصوص برای مکانهایی که محدودیت فضا برای باز و  بسته کردن پنجره و کنار زدن پرده رو دارند خیلی کمک بزرگی هستش و این دقیقا  چالشی بود که من در آشپزخانه با اون مواجه بودم.

پرده زبرا را کاملا می تونین درقرقره بالا  جمع کنین و ازروشنایی کامل استفاده کنین.دراین پرده نمای زیبا و منحصر به  فردی درمحیط ایجاد می شه و جالب تر اینکه پارچه های زبرا دارای تنوع زیادی  دررنگ وطرح هستن و درطراحی دکوراسیون داخلی نقش برجسته ای رو می تونند ایفا کنند یعنی چیزی که من علاقه داشتم خودم در خصوص اون برای دکوراسیون داخلی خونم تصمیم بگیرم.

توی تحقیقاتی که در وب سایت‌های مختلف  داشتم و پرس و جویی که در تالارهای گفتگو با کاربران مختلف در خصوص این  پرده کردم متوجه شدم، کارایی ونمای فوق العاده این پرده با وجود اینکه به  مدت زمان زیادی نیست وارد بازار تزئینات داخلی ایران شده ، طرفداران بسیاری  روبه خود اختصاص داده و سریعا جایگاه خودشو درمیان سایر مدل های پرده باز  کرده و بسیارمورد استقبال قرار گرفته .

خوب الان پاییزه و کم کم به سمت زمستون  حرکت می کنیم و برای من مهم بود که آیا این پرده در  انتقال انرژی گرمایی  یا حتی سرمایی منزل چقدر تاثیر داره و باید این نکته مهم رو بگم که درفصل  سرما نگران عبور سرما ازپنجره ها و ورود آن به فضای منزل نباشید چون قطعه  به قطعه ی این  پارچه ازدولایه ساخته شده و شما می‌تونین ازحفظ انرژی  درمنزل خود نیز اگاهی و اطمینان داشته باشین. معمولا رنگ بندی های متنوعی  برای این نوع پرده ها درنظرگرفته شده که ترکیبی از رنگ های تیره وروشن هستش  که این خودش به طراحی دکوراسیون داخلی خونه کمک بزرگی می کنه و دست آدم رو  برای طرح دلخواه باز میزاره.

ویژگی های پرده زبرا

ازویژگی های پرده زبرا می تونم به موارد زیر اشاره کنم:

بهتون گفتم که می تونین پرده زبرا را برای  استفاده از نور جمع کنین  و حتما براتون سوال ایجاد شد که چطوری می تونید   پرده روجمع کنین و ازنور زیبای خورشید استفاده کنین، من پاسخ این سوال رو  هم پیدا کردم، کنترل پرده به 2 روش امکان پذیره.

حالت  اول حالت دستی هستش. دراین روش با استفاده از زنجیر پرده می تونین نور محیط رو تنظیم کنین.

حالت دوم موتوری یا ریموت کنترل هستش،  سیستم ریموت کنترل مجهز به یک موتور الکتریکی ظریف وکوچک هستش که به وسیله  اون میشه از فاصله دور عمل بالا و پائین و سایه روشن کردن رو به صورت  اتوماتیک انجام داد. دراین حالت با استفاده ازریموت می توان به آسانی از  انواع حالت های پرده زبرا استفاده نمود و نورمحیط راکنترل کرد.

 البته این رو هم باید بهتون بگم که اگه مبلمان شما کلاسیکه پرده زبرا برای دکوراسیون داخلی شما شاید چندان مناسب نباشه. 

ازپرده زبرا درچه مکان هایی می توان استفاده کرد

از این پرده می تونید درمکان های اداری و  آموزشی و مسکونی ازقبیل پرده آشپزخانه، پرده اتاق خواب ، پرده اتاق پذیرایی  و پرده اتاق کودک استفاده کنین.

اوه راستی این پرده کلی طرح ورنگ های  کودکانه داره که می تونین با اون اتاق فرزند دلبندتون رو زیباکنین و باعث  بشین ازدیدن این پرده کلی ذوق بکنه.

یکی از قابلیت‌های این پرده که خیلی دوستش  دارم اینه که پرده ی زبرا قابلیت شستو داره و و برام جالب بود که بدونم  این پرده رو چطوری میشه شست؟ و خوشبختانه باز هم اینترنت و دوستان تالار  گفتگو به کمکم اومدن تا پاسخ این سوال رو هم پیدا کنم.  

پرده های زبرا چگونه شسته می شوند؟

الان دانش و علمم رو به رختون می  کشم(خنده). ساختار پرده زبرا از تور و پارچه هستش  به همین منظور باید  حداقل فصلی یکبار به طور کامل شسته بشه. این کار از تجمع گرد و خاک و  آلودگی در پارچه پرده پیشگیری می کنه و مانع از ایجاد عوارضی مانند حساسیت  می شه.

پرده زبرا رو می تونین به صورت ایستاده درمکان خودش با استفاده از بخارشور یا شامپو فرش غبار روبی کنین .

پرده زبرا باید فصلی یا 6 ماه یکبار به  طور کامل شسته بشه. واسه این کار ابتدا پرده رو از پایه های نگه دارنده قاب  آزاد کرده و در یک سطح صاف قرار بدین.  
با استفاده ازمواد شوینده که  در آب حل شده (ترجیحا بدون انزیم وغیراسیدی) وبه وسیله ی اسفنج نرم کف مالی  شده شستشوی پرده زبرا رو انجام بدین.

و بعدش بافشار اب کم پرده رو آب کشی کنین و آن رو در یه مکان صاف قرار بدین تاکاملا خشک بشه و در اخر پرده رو درجای خودش قرار بدین .

به همین راحتی میتونین پردا زبرا تون رو بشورین و از زیبایی‌ش لذت ببرین بدون هیچ دردسری .”

از اینکه می دیدم مشتریان دنیای جدید با  تکیه بر جستجو و اینترنت تا این حد اطلاعات خود را کامل می کنند تا سهم  بیشتری در تصمیم‌گیری برای خرید داشته باشند خیلی خوشحال شدم. صحبت‌های  خانم که تمام شد تنها کاری که لازم بود انجام بدهم این بود که طرح‌های  زیبای پرده زبرا را به ایشان نشان بدهم.

 

شرکت سیلک رود با بیش از 20 سال تجربه موفق و با توجه به حضور در حوزه پخش و فروش عمده، محصولات خود را با قیمت کاملا مناسب در بازار عرضه می کند.

تماس

  • آدرس دفتر مرکزی: تهران ، شهران ، تقاطع کوهسار – آبشناسان ، ساختمان سبز ، پلاک۱۶۳ ، طبقه۴ ، واحد۲۱
  • آدرس دفتر بازار: تهران ، خیابان 15 خرداد ، بازار بزرگ عباس آباد ، کوچه علی آبادی ، پاساژ قائم ، طبقه سوم ، سوئیت 51
  • تلفن دفتر مرکزی: 44356710-021
  • تلفن دفتر بازار: 55692021-021

ساعت: 7 روز هفته در ساعت 9:00 صبح تا 7:00 بعد از ظهر

سیلک رود