Product added to wishlist
View Wishlist

به فروشگاه آنلاین ما خوش آمدید!

پرده بلک اوت، پرده خاموشی و آرامش

بهمن ۱۰ام, ۱۴۰۰

خیلی وقته که ازسردردهای میگرنی رنج میبرم  و هروقت این سردردها به سراغم میان دنبال جای آروم و تاریک هستم، چون نور  به شدن اذیتم میکنه، اما هرکاری می کنم نمی تونستم اتاق خواب رو به نحوی  تاریک کنم که از زیبایی اتاق هم کم نشه و هیچ نوری به داخل نیاد و من بتونم  درتاریکی استراحت کنم با خرید ضخیم ترین پرده ها هم باز درصدی نور به داخل  اتاق می یاد و این من رو به شدت اذیت می کرد تا اینکه با پرده بلک اوت  آشنا شدم.

خیلی وقته که ازسردردهای میگرنی رنج میبرم  و هروقت این سردردها به سراغم میان دنبال جای آروم و تاریک هستم، چون نور  به شدن اذیتم میکنه، اما هرکاری می کنم نمی تونستم اتاق خواب رو به نحوی  تاریک کنم که از زیبایی اتاق هم کم نشه و هیچ نوری به داخل نیاد و من بتونم  درتاریکی استراحت کنم با خرید ضخیم ترین پرده ها هم باز درصدی نور به داخل  اتاق می یاد و این من رو به شدت اذیت می کرد تا اینکه با پرده بلک اوت  آشنا شدم.

این بخشی از صحبت‌های یکی از مشتریان سیلک رود بود که برای شما تعریف کردم.

 پرده بلک اوت که به پرده خاموشی و همین طور پرده های سیاه و سفید نیز  معروف هستن دارای ساختاری هستند که هیچ‌گونه نوری به اتاق نفوذ نمی کند  و شما درتاریکی مطلق هستید.

بلک اوت (blackout) درلغت به معنی خاموشی  کامله یعنی ضدنور و تاریکی پس وقتی به پارچه ایی  بلک اوت گفته میشه یعنی  این پارچه ضدنور هست و برای مکان هایی که  ما نمی خواهیم نور داشته باشیم و  نیاز داریم آنجا تاریک باشد از این پارچه ها به عنوان پرده استفاده می  کنیم.

جنس این پارچه ها معمولا ازفوم هستند و  بیشتر برای مکان هایی درنظرگرفته شده  که خاموشی در آن مکان ها نیاز ضرروی  است. مثل پرده اتاق خواب و پرده اتاق های هتل ها ، پرده استودیوعکس، پرده  آزمایشگاه و سایربرنامه های تجاری ،این پرده ها 100درصد خاموشی را ارائه می  دهند، چون نور نمی تواند از طریق آنها نفوذ کند، حتی ازطریق درزها. این  پرده ها درتمام رنگ ها و الگوها و مطابق باتمام سبک ها دربازار موجود  هستند. با آزمایش های آزمایشگاه این پرده ها رو عایق بندی میکنند و لذا در  برابر سرما و گرما با این پرده ها در هزینه های مربوط به انرژی صرفه جویی  می شود.  این پرده ها برای نفوذ نکردن نورخصوصا نورuv از آنها با ماورابنفش  آزمایش می شوند وهمین طور قابل شستشو هستند و شما می توانید آنها رو حمل  کنین و همین طور چون نور به داخل اتاق نمیاد می تونید ازمبلمان هم محافظت  کنید که در اثر تابش نور برروی آنها خراب نشوند. 

وقتی درمورد تاریکی و مانع نفوذ نور بودن  صحبت میشه همه فکر می کنن این پرده ها سیاه هستن و ضخیم درحالی که این ها  پردههای سبک هستن که رنگ سفید و همین طور سایر رنگ های شیک  در آنها   وجوددارد.

این فرایند خاموشی توسط بالیتمور و صنایع  روکلند  Rockland اختراع شد و شامل پوشش پارچه بالایه های فوم بود و به دو  صورت دو پاس و سه پاس می باشد.

خاموشی 2 پاس  با استفاده از دو گذر فوم  به پارچه تولید می شود.  ابتدا یک لایه سیاه روی پارچه قرار میگیرد و بعد  از آن یک لایه سفید یا رنگی روی لایه سیاه قرار داده می شود وخاموشی 3 پاس   با استفاده از یک لایه فوم سفید به پارچه اول تولید می شود وسپس یک لایه  فوم سیاه و به دنبال آن لایه سوم یا نهایی از رنگ سفید یا روشن تولید می  شود.

بلک اوت 3پاس می تونه به عنوان یک پوشش  تزئینی و پوشش تاریکی دریک پارچه استفاده بشه ولی بلک اوت 2پاس نمی تونه به  این روش مورد استفاده قرار بگیره زیرا فوم سیاه وسفید آن ازطریق پارچه  قابل دیدن است. علاو برجلوگیری ازنور، پارچه های بلک اوت به دلیل چگالی و  سیاهی آنها را عایق بندی می کنند و تا حدود زیادی ضد صدا نیز هستند.

پرده های شید دارای اقسام متفاوتی می باشن  که کاربرد های مختلفی نیز دارن و نیازهای متفاوتی را برآورده می کنند ،  یکی از انواع این محصولات شید رول های فوم دار یا به اصطلاح پشت فوم دار می  باشند.

این نوع شید با یک لایه فوم پوشانده شده که به طور کامل جلوی عبور نور رومی گیره.

این گونه ها پارچه ها که به بلک اوت نیز  معروف هستن در طول روز چنانچه در وضعیت پایین قرار بگیرند ، نور ورودی را  گرفته و همانند شب تاریک می کند.

از جمله مزایای شید رول های فوم دار ، رنگ های متنوع آن است که مناسب برای هر سلیقه ای می باشند.

کاربرد پرده شید رول فوم دار یا پرده بلک اوت :

1- در مناطق گرمسیر و یا مکان هایی که نور زیادی وارد می شه و این نور در زندگی روزمره اختلال ایجاد می کنه.

2-  ادارات و شرکت ها به جهت اینکه  کاربران از مانیتور استفاده می کنند ، در نتیجه استفاده از این گونه  محصولات به جهت جلوگیری از ورود نور باعث کارایی بهتر در هنگام کار با  کامپیوتر می شود.

تبدیل پرده های موجود به پرده بلک اوت

شما می تونین پردههای اتاق خودتون را با  افزودن آستری های خالص یا با آویزان کردن آنها روی میله های دوتایی پرده  بلک اوت خود را ایجادکنید. لاینر سفید که نیز در دسترس است به پنجره شما یک  نمای زیبا می دهد.

 

شرکت سیلک رود با بیش از 20 سال تجربه موفق و با توجه به حضور در حوزه پخش و فروش عمده، محصولات خود را با قیمت کاملا مناسب در بازار عرضه می کند.

تماس

  • آدرس دفتر مرکزی: تهران ، شهران ، تقاطع کوهسار – آبشناسان ، ساختمان سبز ، پلاک۱۶۳ ، طبقه۴ ، واحد۲۱
  • آدرس دفتر بازار: تهران ، خیابان 15 خرداد ، بازار بزرگ عباس آباد ، کوچه علی آبادی ، پاساژ قائم ، طبقه سوم ، سوئیت 51
  • تلفن دفتر مرکزی: 44356710-021
  • تلفن دفتر بازار: 55692021-021

ساعت: 7 روز هفته در ساعت 9:00 صبح تا 7:00 بعد از ظهر

سیلک رود