Product added to wishlist
View Wishlist

به فروشگاه آنلاین ما خوش آمدید!

تاثیر مدل و رنگ پرده اداری بر عملکرد کارمندان

بهمن ۱۰ام, ۱۴۰۰

پاییز سال گذشته رو به خاطر میاورم  که آقای معصومی مدیر بازاریابی یکی از شرکت های معتبر برای خرید پرده اداری  برای اتاق‌هاو پرده سالن جلسات به سیلک رود مراجعه کرد. داستانی رو تعریف  کرد که من هم نکات جالبی از آن یاد گرفتم. او تعریف می کرد که داستان خرید پرده اداری برای شرکتشان از اونجایی شد که مدیرعامل شرکت همه مدیران رو به سالن جلسات برای بحث روحیه و انگیزه کارکنان دعوت کرد.

ساعت 10 صبح بود و کل اعضاء هیئت مدیره و  مدیران شرکت دورمیز کنفرانس نشسته بودند و مدیر عامل اینطوری شروع کرد: من  امروز از شماخواستم به اینجا بیایید تادرمورد مسئله ایی باهم فکر کنیم و  راهکاری پیداکنیم .من بعد از مدتی متوجه شدم کارمندان شرکت خسته و کسل  هستند و درپشت میزهاشون درحال چرت زدن وخمیازه کشیدن هستن  و من نمیخوام  این حالت خمودگی دراین اداره ادامه پیداکنه باید چکارکنیم تا کارمندانی شاد  و باروحیه داشته باشیم.

اعضا به همدیگه نگاه می کردند و با هم پچ  پچ می کردند و شروع کردند به ارائه پیشنهاداتی نظیر اینکه اضافه حقوق بدیم،  یامرخصی، یاگذاشتن برنامه تفریحی ورزشی و … .

آقای مهندس رسولی که مسوول فروش شرکت  بودند و اتفاقا تحصیلاتشون روانشناسی بود گفتند، من فکر میکنم باید محیط  کاری شون رو تغییر بدیم و دکوراسیون اداره و پرده های اتاق ها رو عوض کنیم  اینطوری می تونیم محیط شادی فراهم کنیم تا در روحیه کارکنان  اثر مثبت و بلند مدت داشته باشه.

دکوراسیون و پرده اداری چه اهمیتی دارد روحیه کارکنان دارد.

او ادمه داد، اداره کردن یک محیط کاری چون  هرلحظه باید تصمیمات مهم وسرنوشت سازی رو بگیری و تمام تلاشت وبرای موفقیت  بکنی کار سختی است. وقتی درچنین فضای پرتنش و پراسترسی کارمیکنی آنوقت  چیزی که مهمه  طراحی فضای کار و دکوراسیون و لوازم مورد استفاده در اداره  هست مثل مبلمان پرده ، رنگ اتاق ها و خیلی موارد دیگه که درکنار هم محیطی  ایجاد میکنن که درآن آرامش روحی داشته باشیم و بتونیم درکمال آرامش ذهن و  روح تصمیمات مهم بگیریم و موفق بشیم. قطعا یک اتاق خوب یک فضای خوب و پرده  اداری خوب باعث میشه که شما درگرفتن تصمیمات مهم ترقی کنید و برعکسش باعث  کسلی، خستگی، آشفتگی ذهنی میشه و عدم پیشرفت مثل همین چیزی که در شرکت شاهد  اون هستیم.

درمحیط های اداری انتخاب رنگ دیوار و رنگ پرده چه اهمیت وتاثیری دارد؟

یک فضای رنگی کمک بزرگی به روح وجسم و ذهن  می کنه، شاید با خودتون بگید انتخاب رنگ محیط اداری یکی از ساده ترین  کارهاست ولی باید بگم برعکس یکی ازسخت ترین کارهاست و مهم ترین و اولین  گامی است که باید برداریم .

در انتخاب رنگ اولین گزینه برای همگان  رفتن به سراغ رنگ‌هایی ست که در طراحی لوگو و برند شرکت و کمپانی به کار  گرفته شدن. طبق تحقیقات وب‌سایت انسیتو ملی سلامت، رنگ‌ها تاثیر عمیقی بر  چگونگی فعالیت و نحوه عملکرد افراد دارن و حتی رنگ‌ها باعث می‌شن شخص کارش  را به بهترین شکل ممکن انجام بده یا نیمه‌کاره آن را رها کنه.

به طور مثال رنگ آبی و سبز عملکرد افراد رو در زمینه هایی که نیاز به خلق ایده های نو داره افزایش میده و ازطرف دیگه رنگ قرمز برای محیط هایی خوبه که نیاز به توجه و دقت کافی روی جزئیات دارن ،البته  باید بگم دراین زمینه توافق و اتفاق نظری نیست مثلا شرکت های مطرح و بزرگ  اروپایی مثل گوگل مایکروسافت و ای بی تلفیقی از این رنگ ها رو در اداره  خودشون به کاربردن که البته با لوگو شرکت شون هم خوانی داره .

بعد از صحبت های مدیر فروش در نهایت شرکت ما تصمیم گرفت تا دکوراسیون، رنگ اتاقها و پرده اداری اتاق ها و پرده سالن جلسات را تغییر دهد.

چطور باید رنگ مناسب دیوار و پرده اداری را تشخیص بدهیم؟

اینجا بود که ما به عنوان کارشناسان سیلک رود موظف شدیم که بر اساس نیاز این مشتری راهنمایی خوبی به ایشون بدهیم.

نکته اول این است که اندازه اتاقت را باید  درنظر گرفت. اگر می خواهید اتاق‌ها بزرگتر به نظر بیایند رنگ های سفید و  روشن انتخاب مناسبی هستند. خصوصا رنگ سقف اتاق که اگر سفید و روشن باشه فضا  رو بزرگ نشون میده و اگه اتاق‌ها بزرگ و سرد هستند میتونید رنگ های تیره  استفاده کنید اینطوری اتاقها گرمتر می شوند.

نکته دوم این هستش که نوع نور دفاتر اداری  به چه میزانی است؟ یعنی این که حباب های تابان در مقایسه با نوع فلورسنت  یا نور طبیعی، درخشش گرمتری دارن واگر دفتر دارای نور طبیعی زیادی هستش  رنگهای روشن اون  رو کورکننده خواهند کرد.

نکته سوم این که رنگی انتخاب کنید که هم راستا با رنگ کلی ساختمان  و کف باشه  یعنی هماهنگی ایجادکنه نه تضاد.

و نکته چهارم این هست که وقتی موارد قبلی رو درنظر گرفتی آن وقت رنگ ها محدود میشن و می تونید تصمیم بهتری بگیرید.

پرده اداری چه ویژگی های باید داشته باشد؟

یکی از عواملی که به زیبایی محیط کمک  میکنند،  پرده‌ها هستند. پرده ها در هر محیطی با توجه به سبکی که پنجره  دارد می توانند بر زیبایی آن محیط اضافه کنند. پرده اداری که انتخاب میکنید  باید با لوازم  اتاق و چیدمان و رنگ  اتاق هماهنگ باشه تا زیبایی چشم  نوازی به وجود بیاره.

و همین طور باید پرده اداری انتخاب کنید  که قابلیت شستشو داشته باشه و مقاوم و بادوام باشه و مهم تر اینکه قبل از  انتخاب پرده نوراتاق را درنظر بگیرید. مثلا اگه یک اتاق پرنور میخوای  میتونید پرده حریر وشیشه استفاده کنید.

پرده های دیگه ایی که مناسب استفاده اداری  هستند، پرده های کرکره ایی هستند که درساعات مختلف میتونی نور اتاق را  تنظیم کنید و همین طور پرده های شیدرول و زبرا که رنگ های مختلفی دارند و  برای یک پرده اداری و تجاری مناسب هستند.  

انواع پرده اداری کرکره ایی

پرده‌های کرکره‌ای به دو صورت افقی و عمودی تولید می‌شوند و انواع افقی آنها به سه شکل فلزی، چوبی و طرح چوب در بازار موجود هستن.

ا.چوبی

2.شیدرول

3.غلتکی یازبرا (سایه روشن)

4.رولی

5.لوردراپه یاعمودی

6.الومینویومی

پرده کرکره چوبی درانواع کالیته های مختلف  با انواع طرح رگ های چوب طبیعی و مصنوعی عرضه می‌شه و این پرده رو یکی  ازقدیمی ترین مدل ها نام برد. البته درفرایند تولید این پرده سعی شده  ساده‌تر و مقرون به صرفه تر باشه تا بقیه مدل ها رقابت کنه و امروز پرده  های چوبی متریال زیادی درطرح ورنگ دارن در یک نوع ازاین پرده ها ازچوب  بامبو استفاده میشه که چوب بامبو به صورت طبیعی دارای جذابیت وزیبایی خاصی  هست وهمین طور بسیار مقاوم هستند.

پرده اداری  سیلویت 

ساخت و ساز مبتکرانه این نوع پرده برای  ایجاد سایه روشن در فضا مورد استقبال بسیاری از افراد می باشد تا با متریال  پارچه فضای گرمی را برای خودشون فراهم کنند.

شما می تونید  بنا بر میزان نور و ارتباطی  که می خوای با تاریک و روشن کردن آن، پرده خود را تنظیم کنی. این پرده ها  از دو لایه پارچه مخصوص به هم فیکس شده و بر خلاف ظاهر ظریف دارای مقاوت  بالایی هستن و البته تنوع بسیار بالایی را نیز دارن و هم استفاده اداری و  هم مسکونی دارن. معمولا برای فضای اداری از ترکیب رنگ های ساده تر پرده  سیلویت استفاده میشه، این پرده ها بسیار سبک هستن و قابلیت موتورایز شدن را  دارن و می توان این پرده را با سیستم موتوری خودکار و با کنترل از راه دور  کنترل کرد و سیستم کنترل آن رو برنامه ریزی کرد  و این نوع پرده درحالت  غیر خودکار نیز بسیار مورد استفاده قرار میگیرن  در فضاهای اداری و مسکونی  از آن بهره می گیرن.  با استفاده ازپرده کرکره‌ی سیلویت برای ایجاد سایه  روشنی لطیف، تنوع بی پایانی از حالات مختلف را می توان ایجاد کرد.

پرده اداری زبرا

پرده کرکره ای زبرا تشکیل شده از دو  اسلاید پارچه به صورت نوار افقی که به صورت غلتکی می توان نور داخل فضا را  تنظیم کردو یا فضایی کاملا خصوصی را برای خود ایجاد کرد این نوع پرده برای  پوشش مساحت وسیع مورد استفاده قرار می گیره و همچنین با تنظیم کردن آن می  تونی  سایه و روشن زیبایی ایجادکنی و محیطی گرم و زیبایی رو داشته باشی.

پرده کرکره زبرا یا رولی می تونه پوشش  شگفت انگیزی برای پنجره های شما محسوب شه و کارایی بسیار خوبی را به محیط  اداری و یا مسکونی شما بدهد.  پرده زبرا در یک نگاه شباهت زیادی به پرده  سیلویت دارد، ولی از پرده سیلویت ساده تر است و در محیط های اداری خواستگاه  بیشتری دارند. پرده زبرا نیز دارای تنوع بالایی هستش  و از نظر تنظیم نور  نیز دارای انعطاف وکارکرد خوبیه و شما می تونید براحتی با تنظیم افقی آن  میزان نور و ارتباط بصری را در پرده زبرا تعیین کنید و مکانیزم ساده و طرح  فلت پرده زبرا آن را برای پرده اداری مناسب کرده.

پرده اداری شیدرول 

کاربرد اصلی این نوع پرده کرکره در پنجر  های وسیع هستش که با پایین آوردن آن یک صفحه ی شفاف و زیبایی را به فضا می  بخشد که این صفحه به دلیل یک دست بودن آن قابلیت دکوراتیو شدن را داره یعنی  می توان تصویر دلخواه خود را روی آن چاپ کرد و آن را تبدیل به یک قاب عکس  شفاف کرد.

پرده کرکره عمودی 

پرده لوردارپه یا پرده کرکره ی عمودی،  اسلاید های آن عمودی نصب شده و جمع شوندگی آن به صورت افقی هستس که این نوع  پرده کرکره ها برای پنجره های وسیع مناسبه و همچنین با کالیته ی رنگی بالا  می توان هارمونی خاصی به فضا ببخشه و از جمله ویژگی های آن چاپ تصویر  دلخواه بر روی آن هست که به شما امکان این رو میده یک تصویر زیبا در محیط  کاری خود داشته باشی

با راهنمایی های تیم فروش سیلک رود و  چندین بار مراجعه به شرکت آقای معصومی بالاخره یک ست کامل پرده زبرا برای  پرده های اداری و پرده سالن جلسات آنها انتخاب و تقدیم این مشتری گرامی شد.

 

شرکت سیلک رود با بیش از 20 سال تجربه موفق و با توجه به حضور در حوزه پخش و فروش عمده، محصولات خود را با قیمت کاملا مناسب در بازار عرضه می کند.

تماس

  • آدرس دفتر مرکزی: تهران ، شهران ، تقاطع کوهسار – آبشناسان ، ساختمان سبز ، پلاک۱۶۳ ، طبقه۴ ، واحد۲۱
  • آدرس دفتر بازار: تهران ، خیابان 15 خرداد ، بازار بزرگ عباس آباد ، کوچه علی آبادی ، پاساژ قائم ، طبقه سوم ، سوئیت 51
  • تلفن دفتر مرکزی: 44356710-021
  • تلفن دفتر بازار: 55692021-021

ساعت: 7 روز هفته در ساعت 9:00 صبح تا 7:00 بعد از ظهر

سیلک رود